Perşembe, Eylül 23, 2010

Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı…

Berber: ” Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah’ın varlığına inanmıyorum.”

Adam: ” Peki neden böyle diyorsun?”

Berber: ” Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın. Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi.Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum…”

Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berberin dükkanına geri döndü.

Adam: ” Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok”
Berber: ” Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim.”
Adam: ” Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı.”

Berber: ” Hımmm… Berber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?”

Adam: ” Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin tercihi. İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!”

2 yorum:

mesgur dedi ki...

:))
Demek püf noktayı yakalamak lazımmış baba. Bak bir püf nokta daha...

O'nu bulan neyi kaybeder?
O'nu kaybeden neyi bulur?

koray dedi ki...

Seslisohbetlive web sesli sohbet Sitemiz güncel programlar ve güncel haberler bulabilirsiniz sesli chat web sitemizin içeriği sesli sohbet kamerali chat ve sesli chat görüntülü olarak sohbetler edebilirsiniz birden fazla kişi ile sesli olarak görüşnmeler Yapabilirsiniz Bu Sitemiz Tamamen ücretsizdir. sesli sohbet isteyen misafir Arkadaşlarımız web sitemize üye olabilirler. sesli chat Seviyeli bir şekilde sohbet Etmeniz dilegiyle hoşcakalın İyi sohbetler Saygılarımla By.Mackenzie Seslisohbetlive.com Web sitemize Herkesi Bekliyoruz..