Çarşamba, Temmuz 15, 2009

Özgür kadın...

GERİCİ, özgür kadını istemez.
Çünkü özgür kadın onun sonudur.Özgür kadın kültür demektir. Özgür kadın; sanat, resim, edebiyat, kitap, dergi, gazete, heykel, sinema, tiyatro, müzik demektir.
Özgür kadın; akıl demektir...Öyle şeyh-meyh uçmaz...Özgür kadın dürüsttür.Şeyh uçmadığı zaman zaten 'Hani uçmadı... Niye uçtu diyecek mişim? ...' der özgür kadın
.Özgür kadın; modern yaşamdır.Çatal-bıçak demektir.Çağdaş kadın için; insanın karnında zikir edecek diye her gün bulgur yenilmez. Ne de sadece erkeğin canının istediği bir cuma gecesi sevişmenin kerameti vardır.
Özgür kadın temizdir.Öyle kirli çorapları, kokan ayakları, tıraşsız yüzü, gülyağından parfümü olan erkeği sokmaz yatağına.
Özgür kadın demokrasidir.Köle olmaz.Mirasını ister, birey olarak tanınmak ister, söz hakkı ister, eşitlik ister.Dayak yiyip, aşağılanıp, itilip-kakılmak istemez

Özgür kadın çağdaşlıktır.Çünkü özgür kadının doğurup büyüttüğü çocuklar gericiye asla ümmet olmazlar.Ne dergahlara müşteri çıkar özgür kadının yetiştirdiği çocuklardan, ne tarikatlara mürit, ne de gericiye oy verecek saflar.

Bu yüzden; gerici özgür kadını sevmez.Kadın özgür olsun istemez.Ve onu örtmek, kapatmak, susturmak, bastırmak için çarşafa-türbana sarmak ister. 'Türban' diye tutturmaları bu yüzdendir.
Gericinin sonudur özgür kadın...

4 yorum:

Yusuf dedi ki...

Özgür kadını bende istemem başa bela, normaliyle baş edilmiyor ki özgürüyle uğraşayım.

Mustafa Şenalp dedi ki...

Senin Dediğin anlamda Bende Sana Katlıyom kardeş. :)))

Ahmet dedi ki...

Valla abi adam haklı :)

Mustafa Şenalp dedi ki...

heeeeeeee
VallaaaaaaHemde AZina siçiyor Adamin bu kari Milletiiii.